Všetko, čo potrebujete vedieť pri kúpe pece

Všetko, čo potrebujete vedieť pri kúpe pece

Pre aký typ domu vyberáte pec ?

V závislosti od tepelnej potreby a tesnosti priestoru je vhodné voliť aj samotné vykurovacie teleso. Pokiaľ je potrebné pokryť vysoké tepelné straty, musíme rátať s tým, že kachľová pec si bude vyžadovať väčší priestor.

Aký účel má pec plniť a aké sú vaše očakávania ?

Kachľová pec je plnohodnotným zdrojom tepla v prostredí, kde je umiestnená. Pri dimenzovaní pece je potrebné zvážiť, ktoré priestory chceme priamo vykurovať. Efektívnym riešením je vykurovať priamo susediace priestory pecou, kým vykúrenie vzdialenejších priestorov zabezpečiť pomocou iných zdrojov.

Aký komfort obsluhy očakávate ?

Kachľové pece sa vyznačujú veľmi vysokým komfortom obsluhy. Podľa nadimenzovania a tepelnej potreby zvyčajne postačujú jedno až tri priloženia za deň. Jednoduchosť a pohodlie obsluhy sa dá zvýšiť použitím elektronickej regulácie, ktorá ovláda prívod vzduchu do ohniska a optimálne riadi spaľovanie.

Ako si svoju pec predstavujete?

Vaša pec môže mať najrôznejší tvar alebo architektonický štýl, všetko záleží na osobných predstavách a požiadavkách. Vyberte si rovné línie, oblé tvary, či kombináciu uvedených možností. Atraktívne a zaujímavo pôsobí priehľadná pec presklená z obidvoch strán.