Odborné články a rady

Otvorený oheň do pasívnych domov ?

Otvorený oheň do pasívnych domov ?

Otvorené krby na drevo Urfeuer

Máte radi ten pocit, keď vaše telo hreje teplo vyžarujúce z plápolajúcich plameňov ohňa a môžete cítiť vôňu dreva, počuť jeho praskot, keď horí... Chcete byť celkom blízko tejto čarovnej hre plameňov. Vychutnať si oheň v jeho prapôvodnej podobe vďaka najstaršiemu druhu ohniska je možné i dnes vďaka otvoreným krbom postavených s krbovými vložkami od nemeckého výrobcu Brunner nazvaných Urfeuer

Tieto špeciálne navrhnuté krbové vložky určené pre stavbu otvorených ohnísk poskytnú nezabudnuteľný pôžitok z ohňa, ale so zachovaním všetkých bezpečnostných požiadaviek. Vďaka stavbám domov, ktoré sú dokonale utesnené, môže pri obyčajne murovaných otvorených krboch vzniknúť problém s podtlakom, zadymením a pod. Avšak pri otvorených krbových vložkách Urfeuer je na všetky tieto problémy myslené. Prívod vzduchu na horenie je z exteriéru a je regulovateľný pomocou integrovanému systému klapky. Vďaka premyslenej technológie rozvedenia vzduchu vo vložke je zadymenie minimálne a proces spaľovania je oveľa dokonalejší ako v murovaných otvorených krboch. Sú ideálne tam, kde je požadovaná živá atmosféra ohňa, ale malý výkon ohrievania.

Ku vložkám je možné objednať liatinové ohniskové platne, ktoré sa zabudjú po stranách vložky v rámci obstavby krbu. Slúžia ako ochranný, ale aj ako dizajnový prvok.

Ďalším dôležitým bezpečnostným prvkom Urfeuer krbov je ochrana proti úletu iskier. Táto ochrana je sériovo zabudovaná vo všetkých BRUNNER otvorených krboch a je vyhotovená vo forme výsuvných dvierok v stabilných vodiacich lištách. Dokonca ani pri zatvorených dvierkach (ochranná sieťka) a horiacom ohni nie je táto ochrana takmer vôbec viditeľná, teda nepôsobí absolútne rušivo.

Varenie na otvorenom ohni v kuchyni

Krb Urfeuer s rovným presklením je krb určený aj do kuchýň, a tak príprava stravy na otvorenom ohni tak, ako kedysi sa stáva realitou. Vychutnať si mäsko a zeleninu opekanú alebo grilovanú na otvorenom ohni je gurmánsky pôžitok. To čo poskytuje takýto krb nedokáže poskytnúť žiadna moderná elektrická rúra. A variť na ohni môžete po celý rok. Nebude to len sezónna záležitosť.

  

Široká škála tvarov a veľkostí

Krbové vložky Urfeer sú vyrábané v rovných formátoch, rohových, panoramatických  a najnovší model je vyrobený ako štvorstranný. Modely krbových vložiek Urfeuer, ktoré sú k dispozícii si môžete pozrieť TU

  

  

Pozrite si katalóg firmy Brunner TU >>>

 

Zaujal Vás tento typ krbu ? Napíšte nám.

Naše služby sú určené pre celé Slovensko.
V prípade, že bývate kdekoľvek v rámci Slovenska, kontaktujte nás a náš zástupca príde za Vami.
Schowroom k dispozícii, len po telefonickom dohovore s obchodným zástupcom, na adrese: Terézie Vansovej 18D, Zvolen