Odborné články a rady

S Hoxtrom získate viac ako len krb

S Hoxtrom získate viac ako len krb

Český výrobca krbových vložiek Hoxter je známi po celej Európe svojimi legendárnymi krbovými vložkami z modelovej rady HAKA 37/50 a HAKA 63/51. Krbové vložky s rovnými presklenými dvierkami sú obľúbenou a spoľahlivou voľbou, ak chcete realizovať takmer akýkoľvek typ krbu. Je to vďaka rôznym technickým prevedeniam jednotlivých modelov: teplovodné krbové vložky, vložky so zadným prikladaním alebo s možnosťou pripojenia dodatočnej akumulačnej masy. Krbové vložky HAKA sú dodávané buď s prevdením dvierok s jednoduchým keramickým sklom - jednosklo alebo dvojsklom (teplovodné štandardne s dvojsklom), a tak spĺňajú aj náročné požiadavky na zníženie sálania tepla do interiéru cez presklenie dvierok.

Hoxter je známy tým, že pri výrobe krbových vložiek dbá na použité materiály. Konštrukcia krbovej vložky je vyhotovená z robustnej žiaruvzdornej ocele, šamotová výstelka je špeciálne vypaľovaná, aby odolala čo najdlhšiu dobu dosahovaným vysokým teplotám v ohnisku a vďaka takmer dokonalej tesnosti je falošné nasávanie vzduchu minimalizované. Oheň veľmi rýchlo a citlivo reaguje na reguláciu prívodu vzduchu na horenie. No a všetky technické parametre vložiek smerujú k tomu najdôležitejšiemu - ku krásne horiacemu ohňu s minimálnym znečistením skla. Páve tieto vlastnosti tešia každého, kto má krbovú vložku značky Hoxter zabudovanú vo svojom krbe. Veď predovšetkým ide o výhľad na čisto horiaci oheň a príjmené teplo.

S Hoxtrom získate viac ako len krb...

Krbové vložky rady HAKA sú vhodné tak pre teplovzdušné krby, ako aj pre iné typy krbov. V závislosti od toho aký model krbovej vložky si vyberiete, môže byť váš krb akumulačný, krb so zadným prikladaním alebo teplovodný krb. Čo je ich podstatou?

  • Akumulačné krby. Pre akumulačné krby sú vhodné krbové vložky, na ktoré sa nasadzuje set akumulačných prstencov. Vďaka setu akumulačných prstencov je možné z krbu vyťažiť maximum. Akumulačný krb je schopný aj po dlhé hodiny po dohorení ohňa sálať príjemné sálavé teplo. Set prstencov je tvorený z piatich dvojdielnych prstencov Hoxter (vnútorný a vonkajší prstenec) s celkovou hmotnosťou cca 160 kg. Práve pre tento typ krbu sú ideálne modely krbových vložiek HAKA 37/50 a HAKA 63/51.
  • Zadné prikladanie v krbe. Výhodou zadného prikladania je praktická obsluha ohniska. Predné pohľadové sklo dvierok ponúka pohľad na oheň z obytného priestoru, zatiaľ čo zadné dvierka bez presklenia slúžia na prikladanie paliva z technickej miestnosti alebo chodby. Dvierka pre zadné prikladanie sú navrhnuté tak, aby neboli viditeľné z pohľadovej strany ohniska. Pre niekoho možno menej čistá povinnosť prikladania sa vďaka tomuto riešeniu môže premietniť s obývačkového priestoru do priestoru menej reprezentatívneho s pohodlným prístupom k palivu - drevu.
  • Teplovodný krb. Teplovodný krb poskytuje zdroj tepla pre vykurovanie celého domu a ohrev teplej úžitkovej vody. Horúce spaliny privádzajú teplo do teplovodného výmenníka zabudovaného v ohnisku. Voda z teplovodného výmenníka ohriata na 70-80 °C putuje z teplovodnej krbovej vložky do akumulačnej nádrže. V akumulačnej nádrži sa teplo ukladá a v prípade potreby je využité na ohrev radiátorov, podlahového kúrenia a ohrev teplej úžitkovej vody.

Samozrejme k vybratej krbovej vložke je potrebné zvoliť tú správnu obstavbu. Na teplovzdušný krb je potrebný iný typ materiálov, ako na akumulačný krb alebo teplovodný krb. S výberom typu krbu, krbovej vložky vám radi pomôžeme a krb na kľúč vám zrealizujeme. Prvým krokom k vášmu vysnívanému krbu je jeho vizualizácia, ktorú realizujeme v mierke. Potom je už len pár krokov k tomu, aby ste mali u vás doma postavený krb, pri ktorom sa stretne celá vaša rodina, blízky a priatelia.

Ak sa rozhodnete pre krbové vložky Hoxter, tak v dňoch od 1.9.2020 do 30.11.2020 na vybrané modely môžete získať zľavu od 150 € do 600 €. Leták s akciovými modelmi krbových vložiek nájdete TU >>>

Naše vizualizácie krbov s krbovými vložkami Hoxter HAKA 37/50 a HAKA 63/51:

 

PLÁNUJETE STAVBU KRBU ALEBO PECE? Napíšte nám.

Naše služby sú určené pre celé Slovensko.
V prípade, že bývate kdekoľvek v rámci Slovenska, kontaktujte nás a náš zástupca príde za Vami.
Schowroom k dispozícii, len po telefonickom dohovores obchodným zástupcom, na adrese: Terézie Vansovej 18D, Zvolen