Odborné články a rady

Krbové vložky, ktoré ponúkajú viac ako len čisté sklo

Krbové vložky, ktoré ponúkajú viac ako len čisté sklo

Pohľad na oheň, nerušený špinavým sklom alebo nekvalitným horením, je to najdôležitejšie o čom sníva hádam každý, kto si dá postaviť krb. Krásny horiaci oheň je na prvom mieste vlastností, ktoré ponúkajú krbové vložky rady Premium. Radu modelov Premium vyrába nemecká firma Spartherm, ktorá pôsobí ako výrobca krbových vložiek na trhu už vyše 30 rokov. Svoje skúsenosti, ktoré počas týchto rokov získala, zapracovala do týchto top modelov, ktoré nazvala v preklade "Prémiové".

V čom sú modely krbových vložiek Premium iné, ako krbové vložky iných značiek?

  • Dvierka krbových vložiek sú riešené naozaj špeciálne. Sklo je zabudované síce v ráme, ale tento je počas zatvorených dvierok neviditeľný. Preto sú detaily prepojenia skla a obstavby elegantné a žiadny rám neruší celkový dojem. Rám dvierok, v ktorom sú dvierka osadené, je počas prevádzky vložky zasunutý v konštrukčnom (= zabudovacom) ráme.
  • Kľučka otvárania dvierok je riešená veľmi premyslene. Je zapustená v zabudovacom ráme vložky. Na prvý pohľad nie je kľučka takmer vôbec viditeľná. Je to zreteľné na videu dolu, na jednej z našich posledných realizácií krbu .
  • Obstavbový rám je dodávaný automaticky, pretože je integrovaný s telom krbovej vložky. Je vyrobený z masívnej ocele 6 mm hrubej. Slúži na dizajnovo čisté prepojenie krbovej vložky s obstavbou krbu. Je lakovaný špeciálnym lakom, ktorý je odolnejší voči poškriabaniu, vylučuje pri prvom zakúrení menej zápachu a jeho farba je sýto čierna. Na výber je tiež v prevedení z ušľachtilej ocele.
  • Sklo dvierok je vlastne sklo–keramika. Od klasických presklení dvierok na iných krbových vložkách sa líši tým, že je vyrábané a upravené špeciálnou technológiou v Japonsku. Vysokou teplotou je povrch skla zapečatený a špeciálne brúsený nanotechnológiou, preto je jeho povrch bez pórov. Takto vyrobené sklo bráni neželaným odrazom na povrchu, znižuje riziko znečistenia dvierok a umožňuje ich ľahšie čistenie.
  • Spartherm sa venoval aj iným konštrukčným a technologickým zlepšeniam, ktoré skvalitnili technické vlastnosti krbovej vložky napr.: Hore výsuvný mechanizmus dvierok, ktorý uľahčuje otváranie a lepšie utesnenie dvierok. Ďalej optimalizovaný prívod vzduchu na horenie s dvojitou klapkou prívodu vzduchu, ktorá ho efektívnejšie prerozdelí v konštrukcii krbovej vložky. Všetky technické a konštrukčné vylepšenia majú pozitívny vplyv na proces horenia a dokonalejšie spaľovanie dreva, čo má priami účinok na nižšie emisie a čistejšie sklo.

Rada modelov Premium je široká. V ponuke je niekoľko tvarov krbových vložiek: s rovným presklením, rohovým presklením a veľmi obľúbené trojstranné krbové vložky. Avšak pre toho, kto by chcel naozaj niečo výnimočné, tak je možné vyrobiť, dodať a postaviť naozaj moderný krb v strede miestnosti. Krbová vložka s presklením zo všetkých štyroch strán sa dodáva zatiaľ ako atyp. Krb postavený s krbovou vložkou typu Premium povýši každý interiér a nájde si v ňom svoje nezastupiteľné miesto ako moderný solitér, ktorý je nie len pekný, ale predovšetkým funkčný.

   

 

PLÁNUJETE STAVBU KRBU ALEBO PECE? Napíšte nám.

Naše služby sú určené pre celé Slovensko.
V prípade, že bývate kdekoľvek v rámci Slovenska, kontaktujte nás a náš zástupca príde za Vami.
Schowroom k dispozícii, len po telefonickom dohovore s obchodným zástupcom, na adrese: Terézie Vansovej 18D, Zvolen